Kategorie
Uncategorized

Czym jest Pokolenie X

Ludzie urodzeni w drugiej połowie XX wieku, a dokładniej w latach 1965-1979 są określani mianem pokolenia X, albo inaczej pokolenia PRL. Aktualnie przeważają oni na rynku pracy. Warto więc poświęcić chwilę, aby zapoznać się z ich nieco innym podejściem do sprawy.

Kim oni są?

Ludzi tego okresu najtrafniej można określić, jako zagubionych, nie mających pojęcia dokąd zmierzają, nie potrafiących odnaleźć się w chaosie swoich czasów. Dorastali w poszukiwaniu odpowiedzi odnośnie sensu istnienia, którego nie mogli się dopatrzeć. Znak X jest symbolem wielkiej niewiadomej, która towarzyszyła im podczas poznawania świata.

Charakterystyka Pokolenia X

Pokolenie X tworzą osobnicy, którzy cenią sobie wartości, takie jak pracowitość, różnorodność, niezależność i rozwój osobisty. Cechy te spowodowały, że stali się ważni dla pracodawców, ze względu na swoje preferencje. Są to osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym. Często identyfikujące się z firmą, w której mają wieloletni staż. Śmiało można powiedzieć o nich, lojalni wobec pracodawcy i godni zaufania w jego oczach. Boją się braku stabilności oraz stanowiska w niepewnych warunkach, które nie zapewni im godnej pensji.
Najlepszą motywacją dla nich są nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcja z wykonywanej pracy.