Kategorie
Uncategorized

W stylu retro

Moda na styl retro panuje w wielu dziedzinach naszego życia. Jest bardzo widoczna w architekturze wnętrz. Dekoracje pomieszczeń przenoszą nas w przeszłość, a kuchnie, pokoje czy łazienki zyskują oryginalny charakter. Moda na retro panuje również w ubieraniu się. Często młode dziewczyny odwiedzają swoje babcie i proszą o pożyczenie ubrań z ich młodości. Wiele zapobiegliwych staruszek posiada jeszcze sukienki czy bluzki z dawnych lat, które są w bardzo dobrym stanie. Nastolatki są takimi ciuszkami zachwycone i zręcznie łączą je z ubraniami z najnowszej kolekcji.

Modna jest również uroda w stylu retro. Nie każdy otrzymał ją od natury, ale nie od dziś wiadomo, że naturze warto trochę pomóc. Retro makijaże są bardzo trendy. Wiele kobiet naśladuje gwiazdy i inspiruje się ich stylem, nawiązującym do przeszłości. Kobiece fale, ozdobne upięcia czy usta pomalowane na czerwono to tylko niektóre elementy stylizacji retro. Uroda może zostać odpowiednio podkreślona również przez biżuterię w stylu vintage. Jeśli babcia nie ma akurat nic interesującego w swoich zbiorach, ciekawych okazów można poszukać w sieci. Wiele serwisów aukcyjnych oferuje ciekawe cacka w niskich cenach. Dzięki nim uroda może być odpowiednio podkreślona.

Piękne naszyjniki, kolczyki czy pierścionki dodadzą blasku każdej stylizacji. Styl retro jest bardzo modny, co widać również na wielu imprezach. Spora ilość bali karnawałowych i prywatek odbywa się właśnie pod hasłem retro. Wiele radości daje już samo poszukiwanie odpowiedniego stroju. Taki styl pozwala nam na ciekawe wykorzystywanie dawnych ubrań czy dodatków. Styl retro szczególnie przemawia do młodych kobiet, które uwielbiają stare filmy kostiumowe i taki elegancki styl pasuje do ich urody. Na polskich ulicach królują również takie style jak hippie i boho.